Dantų tiesinimas

GRĮŽTI

Aprašymas

DANTŲ TIESINIMAS KAPOMIS

Daugelis žmonių kreivus ir neestetiškai atrodančius dantis yra linkę slėpti, dėl to net ir toks paprastas dalykas kaip šypsena gali sukelti diskomfortą. Dėl to atsirandantis nepasitikėjimas savimi dažnai neigiamai veikia asmeninio ir profesinio gyvenimo kokybę, o kai kuriais atvejais slepia ir rimtus sveikatos sutrikimus. Dėl netaisyklingo sąkandžio gali dilti žandikaulio sąnariai, varginti galvos, pečių, nugaros, kaklo raumenų skausmai. Kreivi dantys gali tapti ir nepakankamos burnos higienos priežastimi, kai nepavyksta švariai išsivalyti tarpdančių ir atsiranda dantų ėduonis, didelės apnašos ir kitos problemos.

Šias problemas gali padėti išspręsti specializuota odontologijos šaka – ortodontija. Ortodontinis gydymas pagerina dantų, šypsenos ir veido estetiką, kramtymo funkciją, fonetiką, palengvina dantų priežiūrą ir apsaugo dantis nuo nusidėvėjimo.

Kapos – alternatyva breketams

Ilgą laiką ortodontinės problemos buvo sprendžiamos naudojant metalinius breketus, tačiau vis daugiau pacientų vietoj jų renkasi permatomas kapas. Veikdamos taip pat kaip ir breketai, kapos mechaniškai spaudžia dantis ir palaipsniui stumia juos į taisyklingą padėtį, taip suformuodamos taisyklingą sąkandį.

Kapos išsiskiria tuo, kad neturi įtakos Jūsų estetinei išvaizdai, nes yra gaminamos iš plono ir skaidraus medicininio polimero, be to, jas galima išsiimti. Tai ypač aktualu tiems pacientams, kurie dalyvauja filmavimuose, fotosesijose, svarbiuose susitikimuose ar paprasčiausiai eina į šventę. Galimybė išsiimti kapas taip pat leidžia mėgautis Jums įprastais valgymo įpročiais, todėl kapos neturi jokios įtakos kasdienio gyvenimo patogumui.

Ši inovatyvi gydymo sistema tinkama beveik visais atvejais: sprendžiant įvairias sąkandžio problemas, norint panaikinti tarp dantų esančius tarpus, ištiesinti kreivus ir susigrūdusius dantis.

Registracija internetu8 690 66636Kontaktai

Jums tinka dantų tiesinimas kapomis, jeigu:

 • Tarp Jūsų dantų yra tarpai;
 • Turite sąkandžio problemų;
 • Jūsų dantys kreivi, susigrūdę;
 • Dėl netaisyklingos dantų padėties negalite jų gerai išsivalyti;
 • Patiriate sunkumų kramtydami;
 • Gyvenate užsienyje, todėl neturite galimybės dažnai lankytis pas gydytoją;
 • Turite visus nuolatinius dantis.

GYDYMO EIGA

Konsultacija.
Per pirmąjį susitikimą gydytojas ortodontas pirmiausia įvertins Jūsų dantų būklę ir nuspręs, ar gydymas kapomis yra tinkamas. Jei taip, Jums bus atliktos panoraminė ir šoninė galvos rentgeno nuotraukos bei intraoraliniu skeneriu ortodontas nuims Jūsų dantų lankų atspaudus ir sudarys 3D dantų modelį.
Sudėtingesniais atvejais vien kapų gali nepakakti, todėl gydymas gali būti atliekamas naudojant papildomas priemones: dantų šlifavimą, sagutes, kurios yra priklijuojamos  ant danties, elastikus ar skeletinę atramą, palengvinančią planuojamus dantų judesius.  Itin retais atvejais taikomas rovimas.

Gydymo plano sudarymas.
Tai yra vienas pirmiausiai pastebimų kapų privalumų – naudojant skaitmenines technologijas, išsamus dantų gydymo planas sudaromas pirmojo vizito metu ir pristatomas pacientui antrojo vizito metu. 3D erdvėje iš karto pamatysite, kaip kapos palaipsniui keis Jūsų dantų padėtį ir koks bus galutinis rezultatas. Moderni įranga taip pat leidžia prognozuoti, kaip kis dantų šaknų pozicija gydymo metu, o tai ypač svarbu, jei sergate periodontitu. Taip pat, jeigu gydymo eigoje Jums reikės dantų protezavimo, galima iš karto numatyti reikiamų implantų kiekį bei kada bus galima atlikti procedūrą.
Visą gydymą planuoja trys specialistai: ortodontas, ortodontas-konsultantas Italijoje ir           techninis vadovas, taip užtikrinant visapusišką šių technologijų saugumą bei  efektyvumą.
Jų kiekis gali būti įvairus ir svyruoti tarp 5-50 vienetų, priklausomai nuo to, kiek netaisyklinga yra Jūsų dantų padėtis ir kokį gydymo planą sudarys gydytojas.

Dantų tiesinimas.
Kapas turėsite nešioti 22 valandas per parą ir keisti savarankiškai, maždaug kas dvi savaites. Šių instrukcijų laikymasis yra itin svarbus norint pasiekti geriausių rezultatų – kapas nešiojant per trumpai ar laiku jų nepakeitus, dantys nepajudės į reikiamą poziciją, ir naujoji kapa gali netikti.
Kapų nešiojimas sukelia mažiau skausmo nei breketai, tačiau senąją pakeitus nauja iš pradžių galite jausti diskomfortą ir lengvą skausmą, kol dantys prisitaikys prie kapų formos. Nemalonūs pojūčiai praeina po 2-3 dienų. Kartais kapų kraštai būna šiek tiek šiurkštūs ir trina vidinį žando paviršių – tokiu atveju galite naudoti klinikoje duodamą ortodontinį vašką arba pašlifuoti priemonės kraštelį nagų dilde.

Ką svarbu žinoti?

 • Gydymo trukmė. Kiekvieno paciento gydymo laikas yra individualus, tačiau dažniausiai tai trunka nuo 9 iki 15 mėnesių.
 • Valgymas. Neišsiėmus kapų negalima valgyti ir gerti karštų gėrimų, nes tai gali jas deformuoti. Po valgio rekomenduojama išsivalyti dantis, nes tarp kapų įstrigę maisto likučiai gali sukelti skylučių atsiradimą.
 • Rūkymas. Rekomenduojama vengti rūkymo neišsiėmus kapų, nes dėl to jos gali prarasti savo skaidrumą, įgauti pilką atspalvį ir tapti labiau pastebimomis.
 • Priežiūra. Kapas reikia reguliariai valyti dantų šepetėliu ir įprasta dantų pasta, nuplaunant vėsiu vandeniu. Tuo metu, kai kapų nenešiojate, jas reikėtų laikyti specialioje dėžutėje ir saugoti nuo gyvūnų.
 • Vizitai pas gydytoją. Siekiant užtikrinti gydymo sklandumą, pas ortodontą reikėtų apsilankyti kas 3-4 mėnesius.
 • Pamestos ar sulūžusios kapos. Jei priemones pametėte ar jos sulūžo, nedelsdami kreipkitės į Jus gydantį ortodontą. Kuo vėliau tai padarysite, tuo didesnė tikimybė, kad gydymo procesas prailgs.

Permatomos kapos – tai patogiausias, greičiausias ir estetiškiausias dantų tiesinimo būdas, dovanojantis natūraliai gražią ir sveiką šypseną.

Užsiregistruokite konsultacijai – mes padėsime Jums tai pasiekti!

Nemokama konsultacija

Lankėtės mūsų klinikoje? Įvertinkite mūsų kliniką nuo 1 iki 5 žvaigždučių.

ĮVERTINKITE