Mitai apie dantų protezavimą

4 klaidingi teiginiai apie dantų protezavimą

Dantų protezavimas reikalingas tuomet, kai norime atkurti matomą danties dalį – vainikėlį. Protezavimas atliekamas ant nuosavų dantų ar likusių sveikų jo šaknų, taip pat ir ant implantų. Nepaisant to, kad šis gydymo būdas odontologijoje taikomas jau daugelį dešimtmečių, apie jį vis dar sklando begalė mitų, kurie neretai gali suklaidinti pasirenkant.

1 teiginys. Metalo keramikos vainikėlis – geriausias pasirinkimas, nes jis tvirčiausias.

Metalo keramikos vainikėlis kažkada, labai senai, tikrai buvo patikimiausias protezavimo spendimas. Tačiau šiandien, kai protezavimo medžiagų pasirinkimas toks didelis, dauguma klinikų šios rūšies vainikėlių atsisako. Metalo keramikos vainikėlis tikrai pasižymi tvirtumu, tačiau jis yra nepralaidus šviesai, todėl atrodo nenatūraliai, o laikui bėgant, ties dantenomis gali būti pastebimas metalinis karkasas, kuris išryškėja kaip juoda linija. Šios rūšies protezus pakeitė cirkonio keramika, kuri ne tik atrodo itin natūraliai, bet ir pasižymi išskirtiniu tvirtumu. Vainikėlis, pagamintas iš cirkonio keramikos, gali būti tvirtinamas ne tik estetinėje zonoje, bet ir krūminių bei prieškrūminių dantų srityje, kuriai tenka didžiausia kramtymo jėga.

2 teiginys. Kai dantis stipriai pažeistas karieso, vietoje protezavimo gydytojai siūlo dantų implantaciją, nes tai pelningiau.

Tinkamiausias danties atkūrimo metodas parenkamas vadovaujantis ne pelningumo principu, o galimybėmis bei įvertinant koks sprendimas būtų saugiausias ir patikimiausias konkrečiam pacientui. Jei danties vainikas suiręs, bet jo šaknys išlikusios sveikos ir tvirtos, atkurti vainikėlį daugeliu atvejų galima protezuojant. Jei pažeistas ne tik danties vainikas, bet ir jo šaknys, patikimiausias danties atkūrimo būdas – implantacija.

3 teiginys. Jei skiltų ar lūžtų ant implanto pritvirtintas vainikėlis, norint jį pakeisti nauju, reikės kartoti visą implantaciją.

Kaip ir nuosavas dantis, vainikėlis retais atvejais gali skilti ar lūžti. Jei implantacijos metu buvo naudojamas žinomos kompanijos implantas, pakeisti vainikėlį nauju bus itin paprasta, o pačios implantacijos pakartotinai atlikti nereikės. Jei implantacijos metu buvo įsriegtas mažai žinomos kompanijos implantas, vainikėlį pakeisti galės tik ta klinika, kuri naudoja būtent tą implantų sistemą, nes tik ji turės visas reikalingas protezavimo detales bei instrumentus.

4 teiginys. Protezavimo kaina nepagrįstai aukšta.

Vainikėliai kaip ir laminatės gaminami kiekvienam pacientui, kiekvienam dančiui individualiai dantų technikų laboratorijoje. Vienos laminatės pagaminimą galima būtų prilyginti juvelyro darbui, kuriame didžioji dalis procesų atliekama žmogaus, skiriant ypatingą dėmesį kiekvienam niuansui. Be kita ko, tam, kad būtų pagamintas idealios formos ir spalvos vainikėlis, protezavimą atliekantis gydytojas turi tinkamai paruošti dantį, teisingai užfiksuoti informaciją laboratorijai bei preciziškai atlikti paskutinį etapą – pritvirtinti vainikėlį.

NEMOKAMA KONSULTACIJA IR GYDYMO PLANAS

Garliavos odontologijos centre pacientai konsultuojami nemokamai, įskaitant ir individualaus gydymo plano sudarymą.

UŽSIREGISTRUOKITE
UŽSIREGISTRUOKITE
Registracija elektroniniu paštu