Dantų laminatės

Mitai ir faktai apie dantų laminates

Šių dienų estetinėje odontologijoje laminatės – pažangiausias nuosavų dantų restauravimo metodas, kurio dėka galima pakoreguoti vieno, kelių ar visų matomoje zonoje (20 dantų) esančių dantų estetinį vaizdą. Kadangi praktikoje laminatės naudojamos tik apie 10 metų, apie jas pacientai vis dar turi pakankamai mažai teisingos informacijos. Aptarkime kelis populiariausius mitus ir juos paneigiančius faktus.

1 mitas. Tam, kad galėtume padengti dantų paviršių laminatėmis, nuosavi dantys maksimaliai nušlifuojami.   

Tai dažniausiai girdima teorija, kuri neturi nieko bendro su praktika. Laminatė – itin plona, danties formą atkartojanti presuotos keramikos plokštelė, kuri tvirtinama ant nuosavo danties paviršiaus. Jei paciento dantis yra sveikas, didžioji dauguma audinių yra išsaugomi, o minimaliai šlifuojamas (paruošiamas) tik danties paviršius tam, kad būtų galima patikimai pritvirtinti laminatę.

2 mitas. Dantys dengti laminatėmis neatrodo natūraliai, nes jie labai balti.

Šis stereotipas susiformavo tikėtina dėl to, kad mes atkreipiame dėmesį tik į akinamai baltas šypsenas, o natūraliau atrodančias vertiname kaip gražiai išsaugotus nuosavus dantis. Kaip ir estetinio plombavimo metu, taip ir dengiant dantis laminatėmis galioja tie patys principai. Restauruojant vieną ar kelis dantis, jų būsima forma bei spalva parenkama atsižvelgiant į gretimų dantų vaizdą, jei atkuriame visų ar daugumos dantų estetinį vaizdą, jų formą ir norimą atspalvį, pasirenka pats pacientas.

3 mitas. Dantų padengimas laminatėmis – brangus gydymas todėl, kad tai dabar madinga.

Gydymo procedūros kainą lemia ne jos paklausa, o proceso sudėtingumas ir jo metu naudojamų medžiagų bei priemonių pasirinkimas. Tam, kad galėtume padengti dantį laminate, jį reikia ne tik tinkamai paruošti, bet ir tą laminatę pagaminti. Laminatės gaminamos kiekvienam pacientui, kiekvienam dančiui individualiai – dantų technikų laboratorijoje, naudojant itin aukštos kokybės medžiagas. Vienos laminatės pagaminimą galima būtų prilyginti juvelyro darbui, kuriame didžioji dalis procesų atliekama žmogaus, skiriant ypatingą dėmesį kiekvienam niuansui.

NEMOKAMA KONSULTACIJA IR GYDYMO PLANAS

Garliavos odontologijos centre pacientai konsultuojami nemokamai, įskaitant ir individualaus gydymo plano sudarymą.

UŽSIREGISTRUOKITE
UŽSIREGISTRUOKITE
Registracija elektroniniu paštu