Mitai apie estetinį plombavimą

4 populiariausi mitai apie estetinį plombavimą

Estetinis plombavimas – pati populiariausia procedūra, kurios pagalba galima atkurti vieno, kelių ar visų dantų gražų vaizdą. Nepaisant to, kad praktikoje šis dantų restauravimo būdas taikomas jau daug dešimtmečių, apie jį vis dar sklando nemažai klaidingų mitų.

1 mitas. Estetinis plombavimas atliekamas tik tuomet, kai dantys pažeisti karieso.

Dauguma pacientų yra įsitikinę, kad estetinis plombavimas reikalingas tik tuomet, kai dantys pažeisti karieso,  tačiau praktikoje šis gydymo būdas taikomas kur kas plačiau. Estetinio plombavimo pagalba galima pakoreguoti neproporcingų, nudilusių ar nuskilusių dantų formą, taip pat ir jų spalvą.

2 mitas. Estetinis plombavimas atliekamas tik priekinių dantų srityje.

Kiekvienas dantis turi savo unikalią formą, kurią svarbu idealiai atkartoti. Nuo to priklauso ne tik estetinis vaizdas, bet ir funkcija – raiški kalba, kramtymas, bendras komfortas. Todėl estetinis plombavimas atliekamas ne tik priekinių, bet ir šoninių bei krūminių dantų srityje, nepaisant to, kad šypsantis ar kalbant jie nėra matomi.

3 mitas. Tam, kad nuosavi dantys nesiskirtų nuo estetiškai plombuotų, reikia koreguoti visus matomoje zonoje esančius dantis.

Restauruojant vieną ar kelis dantis, jų būsima forma bei spalva parenkama atsižvelgiant ir į gretimų dantų vaizdą. Todėl po kokybiškai atlikto estetinio plombavimo, atskirti kurie dantys buvo restauruoti, o kurie ne, yra pakankamai sudėtinga. Tuo tarpu, jei atkuriame visų ar daugumos dantų eprostetinį vaizdą, jų formą ir norimą atspalvį, gali pasirinkti pats pacientas.

4 mitas. Estetinis plombavimas neatrodo natūraliai.

Norint, kad restauruotas dantis atrodytų natūraliai, svarbu preciziškai atkartoti jo formą, paviršių, spalvą. Jei tinkamai išpildomi visi šie kriterijai, po estetinio plombavimo dantys atrodys ypatingai gražiai ir natūraliai.

NEMOKAMA KONSULTACIJA IR GYDYMO PLANAS

Garliavos odontologijos centre pacientai konsultuojami nemokamai, įskaitant ir individualaus gydymo plano sudarymą.

UŽSIREGISTRUOKITE
UŽSIREGISTRUOKITE
Registracija elektroniniu paštu