Mes norime, kad mūsų pacientai žinotų daugiau.
Verta žinoti
Parašas ant dokumento: įsipareigojimas, patvirtinimas ar tik formalumas?
Pradedant odontologinį gydymą, pacientų dažniausiai prašoma pasirašyti du pagrindinius dokumentus: užpildytą sveikatos anketą ir paslaugų teikimo sutartį. Kai pacientui reikalingas sudėtingesnis odontologinis gydymas, sudaromas ir individualus gydymo planas, kurį aptarus, abi pusės patvirtina parašu. Parašas ant dokumento, ne visuomet pacientą įpareigoja, neretai jis suteikia garantijas, kad viskas bus taip, kaip buvo suplanuota ir užtikrina paciento teises.
Ką daryti, jei esate nepatenkintas suteiktų paslaugų kokybe?
Kaip ir bet kurioje kitoje srityje, taip ir odontologijoje pacientas gali būti nepatenkintas suteiktų paslaugų kokybe ir atstovauti savo teises. Tokios situacijos sukelia stresą ir diskomfortą ne tik pacientui, bet ir paslaugą suteikusiam gydytojui, todėl visuomet sprendimo paieškas vertėtų pradėti nuo taikaus pokalbio. Dažniausiai būtent šio susitikimo metu ir randamas abi puses tenkinantis sprendimas.
Ar gali klinika gydymo eigoje pakeisti paslaugų kainas?
Paslaugų kainas klinika gali keisti bet kuriuo metu, išskyrus tuos atvejus, kai suteikti pacientui reikiamas paslaugas už atitinkamą kainą įsipareigojama raštu. Todėl planuojant sudėtingesnį odontologinį gydymą visuomet turėtų būti sudaromas gydymo planas, kuriame būtų nurodytos visos pacientui reikalingos procedūros, kiekvienos jų tiksli kaina ir bendra gydymo suma.
Kada gydytojas gali atsisakyti suteikti gydymo paslaugas?
Remiantis odontologų profesinės etikos kodeksu, gydytojas odontologas negali diskriminuoti paciento dėl jo rasės, tikėjimo, lyties, lytinės orientacijos, politinių pažiūrų ar tautybės. Tačiau gydytojas turi teisę atsisakyti teikti sveikatos priežiūros paslaugas, jei tai prieštarauja odontologo profesinės etikos principams arba gali sukelti realų pavojų paciento ar odontologo sveikatai ir/ar gyvybei.
Ką svarbu žinoti, kad suteikiamos garantijos nebūtų fiktyvios?
Pažadas suteikti ilgametes garantijas – vienas iš dažniausiai reklamoje naudojamų būdų norint sudominti klientą. Medicina – ne išimtis. Odontologijoje garantijos dažniausiai suteikiamos dantų implantams. Vienos klinikos žada kelerių metų trukmės garantijas, o kitos drąsiai įsipareigoja jas suteikti visam gyvenimui.
Kokius dokumentus turėtų užpildyti pacientas ir kuo kiekvienas jų svarbus?
Atvykus į gydymo įstaigą pirmą kartą, dažniausiai tenka perskaityti, užpildyti ir pasirašyti pakankamai nemažai dokumentų. Vieni iš jų privalomi, kiti gali būti inicijuoti pačios klinikos, siekiant suteikti pacientui kuo daugiau išsamesnės informacijos apie kliniką ir joje teikiamas paslaugas. Visi šie dokumentai svarbūs, todėl visuomet rekomenduojame atidžiai perskaityti ir, svarbiausia, atsakingai pateikti reikalingą informaciją.
Ar odontologiniam gydymui privalo būti taikomos garantijos?
Pacientai investuodami į sudėtingesnį ir brangiau kainuojantį odontologinį gydymą, tikisi ne tik rezultato, bet ir, kad galės tuo rezultatu džiaugtis kuo ilgiau. Todėl daugumai pacientų garantija – tarsi patvirtinimas, kad taip ir bus. Tačiau ne visuomet garantijos trukmė atspindi paslaugų kokybę, o taip pat ir klinika ne visoms paslaugoms gali ir turi teisę suteikti garantijas.
Gydymo plano nauda pacientui
Gydymo planas – nėra privalomas dokumentas, todėl ne visuomet ir ne visos klinikos jį sudaro. Kai pacientui reikalinga viena ar kelios nesudėtingos procedūros, gydymo planas nėra toks svarbus, tačiau planuojant didesnės apimties, ilgiau trunkantį gydymą – jis būtinas. Būtent šis dokumentas tampa pagrindine paciento garantija, kad tai, kas buvo suplanuota pradžioje nepasikeis ir gydymo eigoje.
Ortodontinio gydymo sprendimai suaugusiems pacientams
Mes, suaugę, labai dažnai atsisakome kažko, kas galėtų pakeisti mūsų gyvenimo kokybę, tik dėl to, kad bijome aplinkinių reakcijos. Ortodontinis gydymas – ne išimtis. Vaikams ir paaugliams ortodontinis gydymas įprastai sukelia tik minimalų funkcinį nepatogumą, o suaugę žmonės labiausiai kompleksuoja dėl estetinio vaizdo. Tačiau tik ne daugelis žino, kad šiuolaikinė ortodontija suteikia galimybę rinktis – nuo mums įprastų metalinių breketų iki itin estetiškai atrodančių skaidrių kapų, kurias esant poreikiui net galima išsiimti.
Ko neįvertiname, pasirinkdami odontologinį gydymą užsienyje?
Neretai pacientai, kuriems reikalingas sudėtingesnis odontologinis gydymas, susigundo mažesnėmis paslaugų kainomis kitose šalyje. Gražiai pateiktuose reklaminiuose skelbimuose, pacientams siūlomos ne tik aukščiausios kokybės gydymo paslaugos, bet ir viso gyvenimo garantijos. Tačiau, kaip rodo praktika, tik labai maža dalis pacientų, praėjusių visą kelią, tą patį rekomenduotų draugams ar šeimos nariams.
4 klaidingi teiginiai apie dantų protezavimą
Dantų protezavimas reikalingas tuomet, kai norime atkurti matomą danties dalį – vainikėlį. Protezavimas atliekamas ant nuosavų dantų ar likusių sveikų jo šaknų, taip pat ir ant implantų. Nepaisant to, kad šis gydymo būdas odontologijoje taikomas jau daugelį dešimtmečių, apie jį vis dar sklando begalė mitų, kurie neretai gali suklaidinti pasirenkant.
Mitai ir faktai apie dantų laminates
Šių dienų estetinėje odontologijoje laminatės – pažangiausias nuosavų dantų restauravimo metodas, kurio dėka galima pakoreguoti vieno, kelių ar visų matomoje zonoje (20 dantų) esančių dantų estetinį vaizdą. Kadangi praktikoje laminatės naudojamos tik apie 10 metų, apie jas pacientai vis dar turi pakankamai mažai teisingos informacijos.
4 populiariausi mitai apie estetinį plombavimą
Estetinis plombavimas – pati populiariausia procedūra, kurios pagalba galima atkurti vieno, kelių ar visų dantų gražų vaizdą. Nepaisant to, kad praktikoje šis dantų restauravimo būdas taikomas jau daug dešimtmečių, apie jį vis dar sklando nemažai klaidingų mitų.
Dantų implantacija taikant unikalią PRGF technologiją
Gydyme svarbus ne tik galutinis rezultatas, bet ir visa jo eiga – mažiau diskomforto pacientui, mažesnė nesėkmių tikimybė, greitesnis bei paprastesnis gijimo laikotarpis. Todėl mokslininkai nuolat ieško būdų, kaip pagerinti gydymo kokybę ir palengvinti visą procesą. Vienas iš tokių būdų – PRGF (Plasma rich in Growth Factors) technologija.
Bedančio žandikaulio atkūrimas ant 2, 4 arba 6 implantų
Pacientai, netekę vieno ar kelių dantų dažniausiai jaučia emocinį diskomfortą – rečiau šypsosi, santūriau kalba. Netekus daugumos ar visų dantų, pasikeičia ne tik žmogaus elgesys, bet ir gyvenimo būdas, jo kokybė, o taip pat ir išvaizda. Pacientas gali atrodyti net 15-20 metų vyresnis, nei yra iš tiesų.
Kodėl dantų implantacijos kainos taip skiriasi?
Turbūt ir Jums ne kartą teko matyti reklamines žinutes, kuriose nurodoma neįtikėtinai maža dantų implantacijos kaina. Tokie pasiūlymai neretai pacientus suklaidina. Skirtingose odontologijos klinikose dantų implantacijos kaina gali skirtis 10-20 procentų. Šį skirtumą lemia procedūrų metu naudojamų medžiagų pasirinkimas, gydytojų kompetencija, paslaugų kokybė.
Vienmomentė implantacija: mažiau vizitų ir trumpesnis gydymo laikas
Vienmomentė (momentinė) implantacija ypatinga tuo, kad vienos ir tos pačios procedūros metu suplanuojamos visos pacientui reikalingos chirurginės procedūros: danties šalinimas, kaulo augmentacija ir implanto įsriegiamas. Tuo tarpu, atliekant paprastąją implantaciją, po danties šalinimo ar kaulo augmentacijos reikia laukti 3-6 mėnesius, kol operacijos vieta sugis. Šis gydymo metodas itin patogus pacientui.
Teisinga burnos ertmės priežiūra po dantų implantacijos
Kaip ir turint nuosavus dantis, taip ir po dantų implantacijos, būtina teisinga burnos ertmės priežiūra. Priešingai nei dauguma mano, tam nereikia ypatingų pastangų ar papildomų priemonių, svarbu tik tinkamai ir reguliariai atlikti kasdienines procedūras bei nepamiršti apie profilaktiką. Kruopšti kasdieninė priežiūra Po dantų implantacijos, galima naudoti tas pačias priemones, kurias naudojame valydami nuosavus dantis.
NEMOKAMA KONSULTACIJA IR GYDYMO PLANAS
Garliavos odontologijos centre pacientai konsultuojami nemokamai, įskaitant ir individualaus gydymo plano sudarymą.