Skausmo gydymas

Dantų skausmas viena iš pagrindinių problemų, dėl kurių pacientai kreipiasi į odontologą. Dantų skausmo priežastys gali būti įvairios, taip kaip ir jų sprendimo būdai. Pajutus pirmuosius nemalonius simptomus, nereikėtų jų ignoruoti skausmą malšinančiais vaistais. Jų poveikis trumpalaikis ir nevisuomet efektyvus. Laiku suteikta profesionali pagalba, vienintelis patikimas ir ilgalaikis sprendimas.

Skausmo priežastys ir gydymo būdai

Kariesas

Dažniausia danties skausmo priežastis – kariesas, kuris gali susiformuoti dėl įgimtų veiksnių, biologinių procesų vykstančių žmogaus organizme, išorinių faktorių arba netinkamų mūsų įpročių.

Kuo pažeidimas didesnis, tuo gydymas sudėtingesnis. Tais atvejais, kai nuosavą dantį galima išsaugoti, karieso pažeista vieta išvaloma ir akuriama natūrali vainikėlio forma. Jei dantis pažeistas  tiek, kad jo nebeįmanoma patikimai restauruoti plombuojant ar protezuojant, vienintelis sprendimas – danties šalinimas ir implantacija.

Uždegimas danties šaknies kanale

Aštrus, ilgai trunkantis danties skausmas, dažniausiai būna susijęs su uždegiminiais procesais danties šaknies kanale. Šis skausmas gali būti toks stiprus, kad jo numalšinti nepavyksta net vaistais. Uždegimą išprovokuoti gali negydomas kariesas, patirtos dantų traumos, recesija ar paprasčiausiai prasta burnos ertmės higiena. Diagnozavus uždegimą danties šaknies kanale, atliekamas endodontinis gydymas. Pažeistas danties šaknies kanalas krupščiai išvalomas, esant poreikiui, gydomas ir galiausiai užplombuojamas. Jei uždegimo priežastimi buvo susiformavęs kariesas, po endodontinio gydymo atliekamas ir danties vainikėlio estetinis plombavimas arba protezavimas.

Protiniai dantys

Protinio danties dygimas, neteisinga jo pozicija ar susiformavęs kariesas jame gali išprovokuoti ilgai trunkantį, nuolatinį skausmą. Priešingai nei krūminiai, protiniai dantys mūsų žandikaulyje neatlieka jokios naudingos funkcijos. Dėl šios priežasties jie nėra gydomi. Jei protiniai dantys sukelia nemalonius pojūčius ar veikia gretimus dantis, chirurginiu būdu jie šalinami.

Dantenų uždegimas

Paraudusios, paburkusios, kraujuojančios dantenos, šalčiui ir karščiui jautrūs dantys, nemalonus burnos kvapas – simptomai, įspėjantys apie dantenų ir dantį supančių audinių ligas. Šiuos pokyčius išprovokuoti gali negydomas kariesas, lėtinės ligos, rūkymas, hormoniniai svyravimai ir, dažniausiai, netinkama burnos higiena. Diagnozavus dantenų uždegimą ankstyvojoje stadijoje, pakanka atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą.

Jei pacientas jaučia ūmų danties skausmą, kurio nebepavyksta numalšinti vaistais, ištino žandas ar sutriko įprastinių funkcijų atlikimas (kramtymo, kalbėjimo), visuomet pasistengsime suteikti pagalbą tą pačią dieną, artimiausiu galimu laiku.

Registruotis konsultacijai

* Registracija galima tik užpildžius žvaigždute pažymėtus laukelius.

Nemokama konsultacija

Garliavos odontologijos centre pacientai konsultuojami nemokamai, įskaitant ir individualaus gydymo plano sudarymą. Užsiregistruokite į asmeninę konsultaciją ir sužinokite kokie galimi Jūsų problemos sprendimo būdai.

Registruotis vizitui

Rekvizitai

Darbo laikas

Copyright © 2023 UAB Garliavos odontologijos centras. Visos teisės saugomos.  Privatumo politika.

MENIU

Ačiū, kad domitės mūsų paslaugomis. Tikimės, kad rasite visą informaciją, kuri Jums aktuali.