Kompensuojamas dantų protezavimas

GRĮŽTI

Dantų protezavimas atliekamas esant pažeistiems dantų audiniams ar praradus dantis. Dėl ribotų finansinių galimybių, ne kiekvienas gali sau leisti šią procedūrą. Dėl šios priežasties GOC klinika yra pasirašiusi sutartį su Teritorinėmis ligonių kasomis, taigi, dantų protezavimas šioje klinikoje yra kompensuojamas valstybės.

Dantų protezavimas – būdas atkurti šypseną

Dantų netekimas lemia įvairias sveikatos bei psichologines problemas. Dėl prarastų dantų sunku sukramtyti maistą, žmonės vengia šypsotis, nejaukiai jaučiasi bendraudami su aplinkiniais. Atkūrus dantis, galima vėl mėgautis komfortišku gyvenimu: sugrįžta efektyvi kramtymo funkcija, o šypsena tampa estetiška.

Protezavimo gali prireikti bet kokio amžiaus asmenims. Šiuolaikinė odontologija yra stipriai pažengusi, tad protezai beveik nesiskiria nuo natūralių dantų, o procedūra nesukelia jokio diskomforto. Dantų protezai (fiksuoti arba išimamieji) yra pagaminti iš metalo arba bemetaliu pagrindu. Dėl puikios estetikos, matomoje zonoje paprastai pasirenkama bemetalė keramika.

Nemokama konsultacija

VLK kompensuojamas dantų protezavimas

Teisę į kompensuojamą dantų protezavimą turi privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys (sulaukę senatvės pensijos amžiaus; vaikai iki 18 metų; nedarbingi ar iš dalies darbingi asmenys; asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos).

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto. Pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas – iki 463,13 EUR; pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis – iki 1424,99 EUR; vaikams – iki 1424,99 EUR.

Kaip gauti kompensaciją?

Norint pasinaudoti valstybės kompensacija dėl dantų protezavimo, reikia kreiptis į odontologijos kliniką, kuri yra pasirašiusi sutartį su VLK. Gydytojas odontologas pateikia išvadą medicininių dokumentų išraše, kurį pacientas pateikia ligonių kasoms.

Pacientas įtraukiamas į TLK laukiančiųjų sąrašą, kurio eiliškumas sudaromas pagal prašymo užpildymo datą. Tiesa, pacientas gali nelaukti eilėje ir už protezavimą atsiskaityti pats, o vėliau, pateikus atitinkamus dokumentus, valstybė suteikia kompensaciją.

Registracija 8 690 66636 Kontaktai