Pažvelgus į žmogaus veidą, vienas pirmųjų dalykų, kurį pastebime – tai šypsena. Deja, kai kurie yra priversti slėpti šypseną dėl prarastų dantų. Šiuolaikinės odontologijos dėka, puikiai atkurti dantis galima vos per kelis vizitus.

Prarastus dantis būtina atkurti nedelsiant

Nors daugumai atrodo niekis, jei prarasto danties nesimato, tačiau net ir vieno danties trūkumas lemia neigiamas pasekmes. Delsiant gydymą, organizme neišvengiamai prasidės nepageidaujami procesai – dantų slinkimas prarasto danties tarpo link ir žandikaulio kaulo tirpimas. Norint išvengti negrįžtamų pasekmių, būtina kuo skubiau atkurti prarastą (-us) dantį (-is).

Kai trūksta vieno ar kelių dantų

Netekus vieno ar kelių dantų, anksčiau buvo populiaru juos atkurti ant tiltų – dirbtinių dantų vainikėlių junginį tvirtinant ant sveikų šalia esančių dantų. Tačiau šis dantų atkūrimo būdas turi daugybę minusų. Esminis trūkumas – sveikų danties audinių žalojimas. Alternatyva šiam metodui yra dantų atkūrimas implantais. Danties implantas pakeičia danties šaknį ir apsaugo nuo žandikaulio kaulo nykimo. Implantas gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir kaului nekenksmingos medžiagos. Atkuriant prarastą dantį, implantas yra įsriegiamas į žandikaulį vos per 30 min. Tuomet prie jo tvirtinama dirbtinė danties karūnėlė. Ant implantų atkurti dantys beveik niekuo neisskiria nuo natūralių dantų, be to, rezultatas džiugina ilgus metus.

Bedančio žandikaulio atkūrimas

Silpnai besilaikančius ir nuo žandikaulio kaulo tirpimo neapsaugančius išimamuosius dantų protezus pacientai renkasi vis rečiau. Išimamo plokštelinio protezo sukeliamų nepatogumų išvengti galima pasitelkiant inovatyvų ir patikimą dantų atkūrimo būdą – unikalią ir sėkmingai taikomą implantavimo metodiką All on 4. Šis dantų atkūrimo metodas tinka tiek viršutiniam, tiek apatiniam bedančiam žandikauliui atkurti vos ant 4 implantų. Lyginant su išimamais protezais, šiuo būdu atkurti dantys sukuria nepalyginamą komfortą, nekenkia kalbos funkcijai bei skonio receptoriams, o atkurti dantys atrodo natūraliai, yra kokybiški, tvirti ir patogūs. Dažniausiai gydymas užtrunka apie 3–6 mėnesius, o per šį laikotarpį numatomi šeši vizitai pas odontologą.

Prarastos šypsenos atkūrimas dar niekada nebuvo toks paprastas ir greitas. Svarbiausia nedelsti ir laiku kreiptis į implantuojantį gydytoją. Dantų atkūrimas implantais – inovatyvus ir pažangus būdas džiaugtis nepriekaištinga šypsena visą gyvenimą.