Finansuojamos paslaugos

Jei esate apsidraudę privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), Garliavos odontologijos centre turite galimybę gauti šias finansuojamas paslaugas: dantų protezavimą, vaikų dantų silantais dengimą bei ortodonto konsultaciją. Čia rasite visą reikiamą informaciją apie teikiamą paslaugą bei sąlygas.

Garliavos odontologijos centre visiems, gavusiems Teritorinių ligonių kasų kompensaciją, teikiamos nemokamos dantų protezavimo paslaugos. Dantų protezavimas gali būti atliekamas tiek išimamaisiais dantų protezais, tiek fiksuotais ant sveikų paciento dantų ar dantų implantų. Tokia galimybė suteikiama šiems privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams:

  • Vaikams iki 18 metų;
  • Senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims;
  • Tiems, kurie buvo pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais.

Dantų protezavimo paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, ne daugiau kaip:

  • Pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau nei 10 visaverčių ar kokybiškai protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio dantų nudilimas – iki 413,51 Eur;
  • Pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems pacientams, kurių bedantis apatinis žandikaulis tam tikrų dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio – iki 1272,31 Eur;
  • Vaikams iki 18 metų, kurių kramtymo sistema dar vystosi – iki 211,04 Eur, o vaikams, kurių kramtymo sistema jau susiformavusi ir kai tenka protezuoti ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais – iki 1272,31 Eur.

Siekiant gauti nemokamas dantų protezavimo paslaugas, pirmiausia turite apsilankyti pas pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (PASPĮ), kurioje esate registruoti, gydytoją odontologą ir užpildyti prašymą. Tuomet būsite įrašyti į Teritorinių ligonių kasų rengiamą sąrašą, į kurį įtraukti visi nemokamo dantų protezavimo laukiantys asmenys. Pranešimo dėl paskirtos kompensacijos gali tekti laukti nuo vienerių iki kelerių metų.

Po prašymo užpildymo, gavus pranešimą dėl paskirtos kompensacijos dantų protezavimui, galite kreiptis į Garliavos odontologijos centrą, kur bus parengtas individualus gydymo planas ir pradėtas dantų protezavimas.

Nemokamas dantų protezavimas – šiek tiek daugiau laiko bei kantrybės reikalaujantis, tačiau toks pat efektyvus ir profesionalus būdas atkurti dantis, kaip ir dantų protezavimas savomis lėšomis.

Silantavimas – neskausminga, keliolika minučių trunkanti procedūra. Gręžti dantukų nereikia, jų paviršius nuvalomas, apdorojamas poliravimo pasta ir padengiamas silantu, kuris po tu sukietinamas. Silante esantis fluoras sustiprina dantuką ir apsaugo jį nuo ėduonies – viena labiausiai paplitusi liga vaikų ir paauglių tarpe. Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad 69,4 proc. 7–8 metų vaikų krūminių dantų kramtomųjų paviršių yra pažeisti ėduonies.
Nuolatinių krūminių dantų dengimą silantais atlieka Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Šioje programoje dalyvaujantiems vaikams paslaugos teikiamos nemokamai.Programa skirta vaikų nuo 6 iki 14 metų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai.Dantų dengimą silantais atlieka gydytojai odontologai su padėjėjais arba burnos higienos specialistai.  Jei silantas iškrinta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama.
Svarbiausias jos tikslas – užtikrinti, kad auganti karta turėtų kuo sveikesnius dantis. Švedijos mokslininkai nustatė, kad vaikams laiku padengus dantis silantais, net  praėjus 8 metams, dantų ėduonies atsiradimo galimybė sumažėja 80–90 proc.Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa patvirtinta 2005 m. rugsėjo 16 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-713 „Dėl Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto tvarkos aprašo bei krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų bazinių kainų patvirtinimo“.

Ortodontija – tai puiki priemonė, norint ištiesinti dantis, pašalinti žandikaulio ar sukandimo sutrikimus. Tai ne tik puiki išeitis, jei kompleksuojate dėl savo šypsenos, bet ir prevencinė priemonė, užkirsianti kelią problemos, susijusioms su kramtymu, dantenomis, kalba. Ortodontinis gydymas taikomas kreivai ar netaisyklingai išdygusių dantų tiesinimui, netaisyklingo sąkandžio gydymui ar esant kitoms indikacijoms. Ortodontinis gydymas aktualiausias vaikystėje ir paauglystė, nes tokiu atveju keičiasi vaikų veidas ir gydymas tampa efektyviausiausias.
Todėl norėdami pasinaudoti nemokama ortodonto konsultacija, turite turėti gydytojo odontologo siuntimą .

RegistracijaKontaktai